9. kapitola Pronásledováni

22. května 2013 v 21:16 | Nalouwi |  Liothral- Kletba sester Chlisumrës
Po dlouhé době vás zdravím. Napsala jsem konečně další kapitolu k KSCH a doufám, že se vám bude líbit. :) Píšu další jednorázovku a doufám, že ji už brzy dokončím. Je docela dlouhá (na mě :)), takže ji asi rozdělím na dvě části... Ale to už vás asi nezajímá... :D Takže, pěkné čtění! ;)


A konečně. Když se schýlilo k večeru, ozval se šťastný výkřik.
"Vidím konec!" zajásala Aiusa.
Ginut se upřeně zadíval před sebe. Uviděl cosi blýskavého- řeku a za ní vesničku.
"Ano." usmála se Kascie. "Blíží se okamžik našeho rozloučení."
Aiusa zesmutněla. Měla tu dlouhovlasou bahenní dívku ráda. Kascie se o ně postarala, když jí potřebovali. Ukázala jim cestu a během tří dní, kdy je doprovázela, jim vyprávěla příběhy ze starých dob.
"Nechci se s tebou rozloučit." vyhrkla Aiusa dřív, než se stačila zadržet.
Kascie se na ni usmála. "Také nejsem ráda, že naše společné putování končí, ale věř mi, Ai, není to naposledy, co se vidíme."
Kascie domluvila a Ginut si uvědomil, že stojí na posledním travnatém ostrůvku. Stačí udělat krok a bude na pevné zemi. Otočil se a objal Kascii.
"Děkujeme. A echm...no.. omlouvám se, že jsem ti nevěřil." pravil trochu rozpačitě.
Kascie se na něj jen usmála a políbila na tvář. Pak mu pohlédla do tváře. "Byl ti určen velký úkol, syne Sirlana. Musíš ho přijmout. Pokud se tak stane, pochopíš i význam naší písně. My budeme vždy s tebou.
Pak se obrátila k Aiuse, která ji se slzami v očích pozorovala. "Ai, také na tobě leží osud této země. Měj srdce otevřené, pak se ti ukáže správná cesta. Důvěřuj a neváhej." Objala ji a zmizela v mlze, která se kolem ní během řeči zvedla.
"Kascie!" vykřikla zmatená Aiusa, ale bahenní dívka už byla pryč.
Elfka si povzdychla a pak vstoupila na pevninu.
"A kde jsme teď?" promluvil po chvíli Ginut,
Aiusa se rozhlédla. Za ní se rozkládaly bažiny a ještě dále les Läkan a Shrakovy hory. Před nimi protékala řeka Kätiena a za ní stála vesnice Leku.
Rychle se zamyslela a pak popošla o pár kroků blíž k řece.
"Pokud se nepletu, tak tady někde by měl stát most."
A opravdu tam stál. Oba elfové vykročili.
Most byl postaven z kamene a táhl se přes řeku až k bráně, která ohraničovala vesnici.
Brána byla otevřená, takže bylo vidět malé děti, jak si hrají na ulicích.
"Tak pojďme." dodala si odvahy elfka a vešla do vesnice.
***
Průchod vesnicí by proběhl v pořádku, kdyby je na náměstí nečekalo nemilé překvapení. Vše to začalo nevině. Na okraji Leku žila osamělá stařenka, u které se umyli, posilnili, vyspali a nakonec, když jinak nedala, si vzali i jídlo a vodu na cestu.
Druhého dne se probudili do nepříjemně tichého dne. Oblékli se a umyli a pak snědli snídani, kterou jim žena nechala na stole. Hledali ji po celém domě, ale nikde nebyla a tak usoudili, že už odešla do města.
Napsali jí krátký děkovný vzkaz a odešli. Šli ztichlou ulicí až k náměstí. Minuli poslední dům a před nimi se objevila hrůzná podívaná. Po náměstí se povalovala zohavená mrtvá těla. Tu ležel muž bez ruky, támhle dítě, jemuž z hrudi tekla krev.
"Áááách!" zbledla Aiusa a svezla se k zemi. Ginut ji na poslední chvíli zachytil a objal. Pohladil ji po vlasech a odvedl do nejbližšího domu. Tam ji posadil a odešel.
Procházel po náměstí a zkoumal okolí. Uviděl se po zkrvavených dlaždicích povalovat peří, což jen potvrdilo jeho neblahou domněnku.

"Aiuso!" pohladil dívku po tváři a ta na něj smutně pohlédla. "Byli to srudalové. Jsou nám na stopě. Musíme rychle pryč."
"Ale to nejde." vyhrkla dívka a postavila se. "Musíme ty lidi řádně pohřbít."
"Já vím. Zaslouží si to, ale my teď nemáme čas. Slibuji, že až dokončíme náš úkol, vrátím se sem a vykonám svou povinnost." uklidňoval ji, aniž by si uvědomoval, co říká. Aiusu to ale zřejmě uklidnilo, vyšla z domu, popadla uzdu svého koně, který tam na ni poslušně čekal a aniž by se jen jednou ohlédla na náměstí, odešla jinou ulicí. Ginut ji spěšně následoval a když ji dohonil, zadívala se na něj a potom ho pevně chytila za ruku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a sem tady??

Klik! 100% (205)

Komentáře

1 Arwen Arwen | Web | 26. května 2013 v 19:49 | Reagovat

Je to hezky napsané, ale trochu se v tom ztrácím, ale to je tím, že jsem nečetla předchozí díly. Jdu si je přečíst ;)

2 Eámanë Eámanë | Web | 28. května 2013 v 12:01 | Reagovat

Další super kapitolka :)

3 Eámanë Eámanë | Web | 1. června 2013 v 16:58 | Reagovat

Ahoj, u mě je vyhodnocení zápisu SB :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dík za návštěvu :-)