12. kapitola Hlas ve větru

27. dubna 2013 v 22:00 | Nalouwi |  Prokletí ostrova Aspairënya
Jak jsem slíbila, přidávám kapitolu k POA. Doufám, že se bude líbit... :)


Ráno, hned po snídani se Alcië vydala za králem. Jak čekala, seděl v královské síni- tedy, jak správně zjistila, v síni Cörnule, což byl elfský název pro korunu- na svém trůnu.
Jeho oči hleděly do dálky, jak přemýšlel.
Alcië si stoupla před trůn a uklonila se.
"Dobré ráno, králi."
Král sebou mírně trhl, jakoby ho vytrhla z transu. Slabá zář, která kolem něj po celou dobu jeho přemýšlení zářila, nyní pomalu mizela a král se usmál na dívku.
"Ano?"
"Víte, dnes v noci se mi zdál sen." pravila zvolna.
Král pokynul rukou. "Pokračuj."
A tak dívka vypověděla vše, co viděla. Když domluvila, král se postavil a sešel ze schodů, které dělily trůn od dívky. Výraz jeho tváře se nedal posoudit a Alcië netušila, zdali mu tím udělala radost, nebo spíš přidělala starost.
Král přešel k oknu a podíval se ven.
"To všechno se stalo. Před několika lety. Víš, my elfové žijeme hodně dlouho a bolest, kterou zažijeme," sáhl si na srdce " ta nás provází po celý život. Pro některé z nás- jako třeba pro královskou rodinu- je to horší, protože se bolest postupem času promění ve vztek a smutek a myšlenku, která nás dnem i nocí mučí s tím, že za to všechno můžeme my." Pak se těžce usmál "Být králem není tak super, jak se zdá."
Alcië k němu pomalu došla a on se jí zeptal:
"Neslyšela, nebo neviděla jsi už někdy něco takového?"
Dívka se zamyslela a pak přikývla.
"Vážně?! Vyprávěj mi o tom." pobídl ji král.
A tak Alcië zase spustila. Řekla všechno, jak se jednoho dne probudili na cizí lodi. Jak dostali na ostrov královny Alexandrie, jak uprostřed noci slyšela tiché volání, jak se vydali na cestu a při plavbě je zastihla neočekávaná bouře a nevítaný návštěvník, démon. U toho zmlkla.
Král, který ji po celou dobu vypravování pozorně naslouchal, chvíli mlčel a přemýšlel.
"Co teď slyšíš?" zeptal se, aniž by odtrhl pohled od lesa.
Alcii ihned došlo, jak to myslel, a zaposlouchala se.
"Ni-" nedokončila větu. Náhle totiž uslyšela zase ten dívčí hlas- jako včera. Jen dnes se neozýval jen v její hlavě, ale i ve větru, který se náhle zvedl. Nemluvil, ale zpíval. Zpíval o prokletí, skále a klíči.
"Jaký klíč ke skále?" otočila se dívka na Valonia, když píseň dozněla.
V tu chvíli král ztuhl. Oči se m zastřely a promluvil mocným hlasem.
"MORCIO KACIUS MLIMÄ, MORCIO TUL KACIU CRONES WATYAL E HATÖBE MIL DÖTAB. KAVELL DËLMU ET CRONEC, LI ZE CEMAL DIÖTAB COLIMOR!" jeho tvář náhle omládla, ale zároveň na ní přibyly další vrásky. Pak se sesunul k zemi. V tu chvíli se otevřely dveře a v nich se objevila elfka. Měla dlouhé světlé vlasy spletené do velkého drdolu na hlavě. Podél těla jí splývaly volné fialové šaty bez ramínek s přepásáním pod prsy. Aperiel, došlo Alcii.
"Muži!" vykřikla a rozběhla se k Valoniovi. Podepřela ho a dovedla ke schodům. Když mu pomohla se na ně posadit, otočila se k dívce, která rozpačitě přihlížela.
"Co se stalo?"
Alcië sklonila hlavu a pravila: "Mluvila jsem s králem o mém snu, o vaší dceři a jejím uvěznění. Pak jsem slyšela hlas ve větru, který zpíval o nějakém klíči. Tak jsem se chtěla zeptat, co to znamená, ale on najednou ztuhl a promluvil. Mluvil nějakým cizím hlasem, ale já jsem mu rozuměla. Bylo to kouzlo, které stvořilo klíč... No a pak se zhroutil." domluvila a odvážila se pohlédnout na královnu. Ta se na ní chápavě dívala.
"Tyto záchvaty mívá často. Zvlášť v poslední době. Možná si připomíná, jak málo stačilo, abychom mohli být šťastní. Myslí si, že on může za to, že tam pořád jsou. Já tomu ale nevěřím. Myslím, že ta chyba patřila k démonově kletbě. To on mu zamotal jazyk, aby místo král- DÖTAB řekl dítě- DIÖTAB." povzdechla si a Alcië pochopila, že teď by se měla vzdálit. Když otevírala dveře, ozvalo se od schodů pod trůnem: "Alcië?! Prosím nikomu to zatím neříkej." Alcië přikývla a odešla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a sem tady??

Klik! 100% (205)

Komentáře

1 E. E. | Web | 28. dubna 2013 v 17:01 | Reagovat

Nemám slov :)
No to je pozůstatek k minulému designu, ale já to asi neumím odstranit :D

2 Nalouwi Nalouwi | 29. dubna 2013 v 18:20 | Reagovat

To nevadí :D Stejně je pořád krásnej!! No vidíš, teď na to koukám a už je to v pohodě!! Seš šikula!! :D

3 Princ Perszký Princ Perszký | E-mail | Web | 28. května 2013 v 15:07 | Reagovat

oooo luxus jukni na muj blog :-)  ;-)

4 ariven ariven | Web | 23. června 2013 v 0:58 | Reagovat

Onóno! Já to jméno prostě žeru :-D  :-D
No, jak ti asi došlo, plánuju dočíst všechny tvoje příběhy, které mám rozečtené z "dávných dob" :D A konkrétně tohle se vyvíjí docela zajímavě ;-) Žádám si další kapitolu teda nejen k Pomstě, ale i k POA!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dík za návštěvu :-)