Únor 2012

Křišťály moci

26. února 2012 v 16:27 Oblíbené knihy
Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Isgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?
Tato knížka se mi velmi líbila. Hrdinové, netvoři, děj. Velmi zajímavé. Nejvíc jsem si oblíbila Awrixela... (pokud to znáte)
Na obrázku je Neilin a Isgraël

Hraničářův učeň - Hořící most

20. února 2012 v 19:33 Oblíbené knihy
Druhá kniha příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Redmontu. Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku: Morgarath poslal své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily.

Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka - pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.
Tato knížka se mi velmi líbila. Děj byl velmi zajímavý... Obálka k tomuto dílu se mi zdá nejhezčí ze všech ostatních(je jich zatím 10)...

1.kapitola Loď

20. února 2012 v 15:50 Prokletí ostrova Aspairënya
Takže první kapitolka


PROKLETÍ OSTROVA ASPAIRËNYA-úvod

20. února 2012 v 15:49 | Nalouwi |  Prokletí ostrova Aspairënya


Byly jednou 4 děti. Jmenovaly se Helenka a Tomáš Novákovi a Láďa a Šimon Dvořákovi. Na každý den si dokázaly najít nějaké nové dobrodružství. Jednou se dohodly, že Fanda a Láďa přijdou k Johance a Tomášovi a přespí tam. Když přišli kluci Dvořákovi k Novákům, začali si hrát na indiány. Večer se navečeřeli, umyli, řekli si pár příběhů a šli spát.

Hraničářův učeň - Rozvaliny Gorlanu

14. února 2012 v 16:41 Oblíbené knihy
Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii.

Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, maskovací pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné...
Můj názor: Na této knížce se mi líbilo to jak je napsaná, postavy v ní vystupující i samotný děj.

Dík za návštěvu :-)